czwartek, 22 października 2015

KURSIK NA KWIATKA ŚRUBOKRĘTEM DZIABANEGO ;)
Jedni ugniatają specjalnymi narzędziami do tego celu, inni używają po prostu końcówki od pędzelka a ja używam..śrubokrętu gwiazdkowego :)
Cóż to mój pierwszy kurs więc błagam o litość jeśli coś jest nie jasne to proszę pisać do mnie :)
No to zaczynamy...
Przygotujmy sobie najpierw to co nam będzie potrzebne:Wykrojniki albo dziurkacz EK sukcess, papier czerpany, tusz distress (ja uzyłamtattered rose), kawałek czegoś miękkiego pianki pcv,ręcznik ja mam puzzla piankowego, klej CR, pearlpen, no i oczywiście śrubokręt

Teraz wycinamy nasze kwiatki. Następnie barwimy tuszem. Ten wspomniany przeze mnie ma ciekawą właściwość, że po nałożeniu jest ciemniejszy a potem "rozlewa" się na płatkach i robi się jaśniejszy i matowy(wręcz pudrowy).

 Nasze płatki po nałożeniu tuszu są lekko wilgotne i to wystarczy, żeby jest fajnie uformować. Zatem bierzemy do ręki nasz śrubokręt i dźgamy płatki z całej siły, przy każdym dźgnięciu ;) delikatnie przekręcamy śrubokręt tak jakbyśmy chcieli wkręcić śrubkę(mocno w kierunku maty do ugniatania czy cokolwiek tam mamy).

 Kiedy już pot się leje z czoła i nie mamy już siły to znaczy, że jest dobrze ;) kwiatki ugniecione..teraz umieszczamy je w takiej gąbce aby zachowały nadany kształt i niech podeschną ..a my w tym czasie idziemy do lodówki po kabanosa tudzież po czekoladę.

Wyschły? No to git. teraz najgorsze- klejenie.Bierzemy do ręki najmniejszy z gniecionych elementów i składamy do siebie płatki, przyklejamy je tak jak widać na zdjęciu.I kolejne warstwy. Ostatnie dwie odwracamy i ugniatamy środek śrubokrętem aby płatki podniosły się do góry i przytrzymujemy chwilę. Smarujemy płatki klejem i przyklejamy w ten sposób.
teraz środek jeszcze dźgamy śrubokrętem z całej siły! A dobrze mu tak!! :) :D Pęsetą wywijamy delikatnie brzegi wewnętrznych warstw i przytrzymujemy.
Możemy jeszcze wziąć jak nam został jakiś element naciągnąć go na czubek śrubokręta i ścisnąć palcami żeby utworzyć sam środek róży, gnieciemy, tłamsimy itp..ale jak nam się nie chce to nie koniecznie ;)
 na koniec żeby nam się pięknie płatki prezentowały można brzegi płatków delikatnie posmarować pearlpenem :) i koniec
No i róże jak ta lala ;)

10 komentarzy:

 1. no i piękne te różyczki :) ale gdzie tu lokowanie produktu, to znaczy podanie, jakiej marki ten śrubokręt, bo innym może tak nie wyjść :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Już wiem do czego ten śrubokręt ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hahah u mnie lokowania produktu nie zaznasz hah nawet nie podalam nazwy wykrojnika gapa ja! Heartfelt creations :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ubawiłam się na maxa....hahahah....świetny kursik na przepiękną różę...

  OdpowiedzUsuń
 5. Zacny kursik, pośmiałam się przy zgłębianiu kolejnych kroków.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciesze sie :) zapraszam w takim razie na kolejne kursy do pośmiania :):) hehe aha i zapomniałam dodać ze tuszujemy z obu stron i ze to wykrojnik heartfelt creations ;) biczuje się . Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super przejrzysty kurs :D bardzo też przypadła mi do gustu propozycja z przekąska kabanosowa ;) dzięki!

  OdpowiedzUsuń